Cuvânt de bun venit

Bine aţi venit în comuna noastră

  Comuna Limanu este o localitate plina de viață și culoare, care surprinde prin simplitate , tradiție și diversitatea locuitorilor săi. Dezvoltarea sa in ultimii ani au transformat localitatea Limanu într-un brand turistic de importanta națională iar plaja de la Vama Veche a devenit un spațiu cu o rezonanță unică de libertate și turism în armonie cu natura.
  Ar mai fi multe de spus, când iubești un loc nu poți să te oprești prezentându-i atractivitatea și posibilitățile de dezvoltare. Însă cea mai importanta forță a acestei așezări sunt oamenii, calzi, primitori și dornici să își facă treaba cât mai bine. Nu poți să nu îi prețuiești și să nu îi respecți. Pentru ei toate gândurile noastre bune iar pentru oaspeții noștri, care vin pentru prima dată, sau revin în Limanu, să descopere mereu cu surprindere și încântare frumusețile acestor meleaguri.

Cu simpatie,
Primar
Georgescu Gheorghe Daniel

Link-uri rapide

Primar

Primar
Daniel Gheorghe GEORGESCU

Vremea

LIMANU

Trimite o sesizare