Investirea Consiliului Local al Primăriei comunei Limanu.

Aleșii comunei Limanu au depus astăzi jurământul și au fost investiți în funcții. Daniel Gheorghe Georgescu a depus jurământul intr- un mod atipic, on-line și a fost investit, pentru a doua oară consecutiv, în funcția de primar al comunei.Toți consilierii locali au fost prezenți la ceremonia de constituire a Consiliului Local, eveniment care s-a bucurat de prezența subprefectului județului Constanța, doamna Aura Bozdoacă.Oficial, de astăzi, a început o noua etapă administrativă pentru comunitatea Limanu- 2 Mai – Hagieni – Vama Veche.Componența Consiliului Local Limanu este următoarea: Feodorof Mihai, Vlădescu Nicolae, Dumitru Marius, Ciobănel Nicolae, Enacache Fevronia-Liliana, Crăciun Victoraș-Bogdan, Guzu Dan-Gabriel, Tuțea Costel, Rață Cristina, Alecsoiu Adriana, Maricoiu Ionuț-Călin, Vlădescu Ștefan Răzvan, Mirciu Ion, Crăciun Nicolae și Popescu Adrian.Mandatul aleșilor locali debutează într-o perioadă dificilă la nivel național din cauza extinderii virusului SARS COV 2, iar mesajul autorităților este comun pretutindeni: responsabilitate, atenție și reguli respectate!