Radiografii pulmonare GRATUITE pentru locuitorii comunei Limanu!

In cadrul programului de de depistare precoce a tuberculozei si a bolilor pulmonare, sustinut de Ministerul Sanatatii, Primaria Comunei Limanu promoveaza si sprijina derularea activitatii de screening a caravanei de proiect ce ofera servicii de asistenta medicala. Caravana mobila de screening-radiografii pulmonare gratuite va fi prezenta in comuna noastra astfel:- Luni 21.02.2022, intre orele 9,00 – 16,00, in centrul localitatii 2 Mai, langa Caminul Cultural str. Gheorghe Bunoiu, nr. 427- Marti 22.02.2022, intre orele 9,00-16, in localitatea Limanu, la dispensarul de pe str. Caminului, nr. 40.Asistenta medicala se va desfasura conform programarilor pe care le puteti face prin intermediul Compartimentului Asistenta Sociala al primariei, telefon 0749205437. Inscrierile se pot face pana la data de 17.02.2022, orele 15,00.Respectarea dreptului la sanatate este o obligatie a statului roman pe care acesta trebuie sa o asigure cetatenilor sai iar, in virtutea acestui drept, Primaria Comunei Limanu sprijina aceasta activitate facilitand asistenta medicala de specialitate locuitorilor sai. #screeningTBC#sanatatea_ta_conteaza

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

Trimite o sesizare